Edukacja seniorów kluczem do bezpieczeństwa

źródło: leszno.pl
źródło: leszno.pl

Stowarzyszenie “Wygraj Siebie” oraz Miasto Leszno realizują projekt pt. “Edukacja seniorów – kluczem do bezpieczeństwa”.

Jednym z zaplanowanych działań jest bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. W tym tygodniu zaplanowano dwa spotkania dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców w wieku 60+.

Dzisiaj w Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się pierwsze spotkanie. Seniorzy zapoznawali się z obowiązującymi przepisy w zakresie ruchu rowerowego oraz prawidłowego zachowania na drodze.

Pod czujnym okiem policjantów z Miejskiej Komendy Policji w Lesznie odbyły się również „zajęcia praktyczne”. Każdy z seniorów mógł wsiąść na rower i przejechać się przez Miasteczko Ruchu Drogowego. Seniorom przedstawiono także najważniejsze zmiany jakie dokonały się w przepisach ruchu drogowego w ostatnich latach. Ważnym punktem spotkania była kwestia prawidłowego wyposażenia jednośladów.

Natomiast w środę, Automobilklub Leszczyński będzie edukował wszystkich zainteresowanych w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Wśród przewidzianych zajęć praktycznych będą m.in. ćwiczenia w panowaniu nad pojazdem w różnych warunkach pogodowych, edukacja w zakresie bezpieczeństwa i należytego zachowania w sytuacjach kryzysowych. Ponadto będzie można nauczyć się jak poradzić sobie z awarią ogumienia, co zrobić aby opanować auto podczas poślizgu, przejechać się samochodem z trolejami oraz przeprowadzić jazdę sprawnościową samochodem z talerzem Stewarta – jazdy z piłeczką i talerzem umieszczonymi na masce samochodu.

Projekt wspiera m.in. Komenda Miejska Policji w Lesznie. Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Programu FIO.

Następne spotkanie odbędzie się już w środę. Miejscem spotkania będzie alejka przed Stadionem im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Początek o godz. 9:00

 

Podobne wpisy