|

„Truck & Bus” w Lesznie

truck-and-busPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskich działaniach „Truck & Bus”. Jest to akcja ukierunkowana na kontrole samochodów ciężarowych i autobusów, w celu wyeliminowania między innymi nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

12 października br. na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego po raz kolejny została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Truck & Bus”. Udział w niej wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego w Lesznie.

Podczas działań uwadze kontrolerów podane są samochody ciężarowe i autobusy. Szczególną uwagę zwracają na prawidłowość przewożenia osób i towarów oraz na stan techniczny pojazdów. W uzasadnionych przypadkach policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

W trakcie jednego dnia policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów. Głównymi nieprawidłowościami stwierdzonymi podczas kontroli były naruszenia związane ze złym stanem technicznym pojazdów oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Podczas działań mundurowi zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Źródło: leszno.policja.gov.pl

Podobne wpisy