|

Kradzież na cmentarzu

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Dzielnicowi z Święciechowy zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież na cmentarzu. Zaskakujące jest to, że oboje zatrzymani byli pracownikami zakładu pogrzebowego. To 50 i 59-letni mieszkańcy Leszna. 

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie ustalili tożsamość sprawców odpowiedzialnych za kradzież na cmentarzu na terenie ich miejscowości.

Z ustaleń dzielnicowych wynikało, że do przestępstwa doszło 11 października br. Z jednego z nagrobków zniknęły dwa lampiony na granitowych podstawach wykonane z metalu i szkła. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na ponad 500 złotych.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że sprawcami tego przestępstwa są pracownicy zakładu pogrzebowego. Dopuścili się kradzieży po zakończeniu obsługi pogrzebu.

12 października br. zostali zatrzymani, a następnie śledczy ogłosili im zarzut kradzieży. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych policjanci znaleźli lampiony pochodzące z cmentarza w Święciechowie. Niebawem zostaną zwrócone pokrzywdzonej. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy