|

Sztuka czy sztuczki? 19. Prezentacje – Leszno 2016

Galeria MBWA LesznoPrezentacje to wystawa konkursowa artystów regionu leszczyńskiego utożsamiających się z tym miejscem i wydarzeniem od 1979 roku. Tegoroczne, „19. Prezentacje – Leszno 2016” odbędą się pod hasłem: Sztuka czy sztuczki.

Nowością w tym roku będzie wystawa laureatów poprzednich edycji. Artystów, którzy na przestrzeni lat, zdobyli chociaż raz główną nagrodę i jednocześnie zdobyli przynajmniej raz drugą lub trzecią nagrodę – Reguła ta znajduje zastosowanie wobec siedmiu artystów – mówi Marcin Kochowicz, dyrektor Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych – Ze zgłoszonych przez tych artystów prac zostanie zbudowana spójna tematyczna ekspozycja.

W tegorocznej edycji ważne również jest ścisłe nawiązanie do tytułowego hasła, które pozwala na zadanie pytania zarówno, co do samej sztuki, jak i oczekiwań odbiorców. Lekkość zrównoważona poważnym zatroskaniem, jak na pokazie sztuczek magicznych, które czasami zamieniają się w wielką sztukę.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych powoła profesjonalne jury, które zakwalifikuje prace do wystawy konkursowej oraz przyzna nagrody. Planowane jest przyznanie trzech nagród: Prezydenta Miasta Leszna, Dyrektora Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie i Starosty Powiatu Leszczyńskiego. W konkursie 19. PREZENTACJE. SZTUKA CZY SZTUCZKI. LESZNO 2016 weźmie udział około 30 profesjonalnych artystów.

Wystawa prezentowana będzie w dwóch miejscach: w Galerii MBWA w Lesznie przy ul. Leszczyńskich 5 oraz w Galerii w Ratuszu. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 15 października 2016 roku i połączone będzie ze Świętem Galerii. Ekspozycja dostępna będzie dla publiczności do dnia 19 listopada 2016 roku. Na wystawie obok klasycznych technik będą prezentowane multimedia, instalacje, działania artystyczne i inne.

Podobne wpisy