Szalony rajd na S5

226 km/h na S5. Policyjna grupa „Speed” nagrała rajd w rejonie Rawicza.

Ponad 226 km/h na liczniku – z taką prędkością pędził kierowca BMW drogą ekspresową S5 w rejonie powiatu rawickiego. Jak informuje leszczyńska policja, za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec Poznania.

Do zdarzenia doszło 9 marca. Kierowca jechał o 106 km/h za szybko, co oznacza, że znacznie przekroczył dopuszczalny limit na tym odcinku trasy. Sprawa trafi do sądu, który ma wymierzyć karę.

Funkcjonariusze przypominają, że przy bardzo dużych prędkościach wydłuża się droga hamowania, spada kontrola nad autem, a kierowca ma mniej czasu na reakcję. Wzrost prędkości oznacza też większą siłę odśrodkową na zakrętach i większą energię uderzenia, co w razie wypadku przekłada się na poważniejsze zniszczenia i obrażenia.

Źródło: Policja Leszno

Czytaj także: