|

SoundAir Festiwal odwołany

IMG_9637Z wielkim żalem przekazujemy Państwu informację, że 11 edycja Pikniku Szybowcowego,
a zarazem pierwszego SoundAir Festiwalu, w 2017 roku zostaje odwołana – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez biuro prasowe UM Leszna.

“Przygotowania do naszego wydarzenia rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu zeszłorocznej edycji.
Biorąc pod uwagę poziom i jakość imprezy, nie mogliśmy pozwolić sobie na wstrzymanie prac i rezerwacji terminów do stycznia, kiedy to uchwalany jest budżet miasta. Po zatwierdzeniu przez Radę Miasta Leszna wydatków budżetowych nasza impreza była już dopięta w sensie programowym i promocyjnym.

Ponieważ SoundAir Festiwal jest organizowany w 100% przez Miasto Leszno o zakresie wydatków decyduje Rada Miasta, bez względu na osiągnięte z tytułu imprezy przychody. Niestety, pierwotna wersja budżetu została zredukowana do poziomu dużo niższego niż zeszłoroczna kwota i nie udało nam się obronić pierwotnej wersji. Ponadto oferta jaką otrzymaliśmy od lotniska na wynajem powierzchni wzrosła pięciokrotnie w stosunku do kwoty z 2016 roku i po redukcji budżetu stanowiłaby blisko 1/3 wydatków.

Bardzo zależy nam na systematycznym rozwoju imprezy i podejściu długoterminowym opartym na unikalnych atutach. W organizację zaangażowanych jest wiele osób, głównie wolontariuszy, które z oddaniem i ogromną energią pracują na jej międzynarodowy sukces i promocję Miasta Leszna. Nie jesteśmy w stanie utrzymać jakości, a tym bardziej rozwoju wydarzenia, przy połowie zakładanego budżetu. W trosce o dalszą współpracę z naszymi Partnerami, a ponad wszystko, nie chcąc zawieść oczekiwań widzów, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczną edycję.

Gorąco wierzymy, że uda nam się wyeliminować przyczyny zaistniałej sytuacji i będziemy mogli wrócić do kalendarza lotniczego w 2018 roku.”

Podobne wpisy