|

Rynny Adamex

rynny leszno
Rynny Leszno

Firma Adamex zajmuje się produkcją i montażem rynien ciągłych.

W ofercie posiadamy rynny z materiałów takich jak: stal, miedź, aluminium oraz tytancynk.

Rynny, które Państwu proponujemy są w bardzo bogatej kolorystyce, cechują się nowoczesnym, designerskim oraz estetycznym wyglądem.

Brak połączeń sprawia, że rynny są bardzo szczelne, nie wymagają przy tym konserwacji, a ich montaż jest łatwy i szybki. Sprawdź główne zalety oferowanego przez nas systemu rynnowego.

Ponadto firma oferuje produkcję paneli dachowych w różnej gamie kolorystycznej.

Rynny Leszno

Budujesz dom i interesują Cię rynny Leszno? Nasza siedziba mieści się w Gołanicach, dlatego największe grono naszych klientów zlokalizowanych jest w Lesznie. Swoje usługi świadczymy jednak na terenie całego kraju. Jesteśmy w stanie obsłużyć dowolną inwestycję. Jeśli interesują cie nowatorskie rynny bez połączeń, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Na czym polega nasza usługa montażu rynien?

Produkowane przez nas rynny ciągłe z różnego rodzaju metali (rynny aluminiowe, stalowe, miedziane, tytancynkowe) montujemy w bardzo krótkim czasie. Do montażu naszych metalowych rynien ciągłych wykorzystujemy podstawowe narzędzia dekarskie takie jak: wykrojnik do sztucerów, karbowacz do rur, czy zaciskacz do dekli.

Rynny Leszno – montaż krok po kroku

W pierwszej kolejności rynny umieszczamy na płaskim podłożu, gdzie montujemy do niej wewnętrzne wieszaki doczołowe. Jak wkłada się takie wieszaki? Umieszczamy je wewnątrz rynny taśmowej, a następnie zatrzaskujemy. Dzięki temu zabiegowi całość rynny będzie sztywna. Wieszaki powinno montować się w określonej odległości. Najlepiej co 40 – 45 cm. Natomiast wieszaki do pleców rynny montujemy przy użyciu wkrętów (4,8×35 mm).

W następnym etapie instalacji rynien, wyznaczamy miejsca na dnie rynny, w których znajdzie się sztucer. Wyznaczone położenie sztucera wycina się, obsadza sztucer od góry, przykleja oraz nituje. Rynnę poziomą musimy następnie uszczelnić. Robimy to przez zaślepienie jej z obu stron specjalnymi deklami na kleju, które zaciskamy następnie deklownicą.

Nasza rynna jest już gotowa do montażu na budynku. Musimy ją tylko przykręcić do deski czołowej na dachu.

Przejdźmy teraz to rynien spustowych, nazywanych też rurami odpływowymi. W pierwszej kolejności montujemy na ścianach obejmy. Powinniśmy zachować pomiędzy poszczególnymi obejmami odległość nie większą niż 1,5-2 metry. Po zmierzeniu potrzebnej nam długości rur, przygotowujemy je, umieszczamy przy ścianie wsuwając jeden element w drugi. Naturalnie w razie potrzeby korzystamy z kolanek. Poszczególne elementy łączymy nitami lub blachowkrętami.

Na koniec zostaje nam połączenie rur spustowych z rurami kanalizacyjnymi lub systemem drenarskim przy pomocy specjalistycznej złączki.

Rynny Adamex – najlepsze rynny Leszno!

Podobne wpisy