Ruiny kultowej Wybuchowej

Przez lata Wybuchowa była miejscem, które tętniło życiem. W zeszłym roku Nadleśnictwo podjęło decyzję o “likwidacji” tego kultowego obiektu dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze.


Odwiedź nasze social media:

Przez wiele lat Wybuchowa była najlepszym miejscem do ekstremalnej jazdy na rowerze. Wychowały się tutaj całe pokolenia leszczynian, którzy upodobali sobie taką formę spędzania czasu.

My sięgamy pamięcią do lat 90. ubiegłego wieku. Właśnie pod koniec ubiegłego stulecia pierwszy raz tam trafiliśmy… Doskonale znamy także osoby, które dziś uprawiają ekstremalną jazdę w okolicy i wówczas nie było ich jeszcze na świecie. To miejsce dla miłośników rowerowego szaleństwa z okolic Leszna zyskało status kultowego.

Niestety w ubiegłym roku Nadleśnictwo postanowiło zlikwidować Wybuchową “pod zarzutem” bycia niebezpiecznym miejscem.

Poniżej możecie zobaczyć ruiny miejsca, w którym były hopki.

Dziś Wybuchowa to miejsce wymarłe. Zobaczcie jak wyglądają fragmenty tras, które pozostały. Trzeba przyznać, że dalej można tu zbudować ogromną prędkość… Zdecydowanie odradzamy zjazd osobom bez doświadczenia i ochraniaczy.

Kultowa Wybuchowa najprawdopodobniej na zawsze zniknęła z mapy spotów dla fanów hopek. Na szczęście życie nie znosi próżni. Z dobrych źródeł wiemy, że miejsc do rowerowego szaleństwa w okolicy nie brakuje.

Czytaj także:

Góra Świętej Jadwigi

Podobne wpisy