Policjanci skonfiskowali dopalacze

Źródło: leszno.policja.gov.pl
Źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie przeprowadzili kontrolę punktu w centrum Leszna zajmującego się sprzedażą dopalaczy. Zabezpieczono ponad 100 opakowań, w związku z podejrzeniem, że zawierają zabronione substancje.

8 czerwca br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie skontrolowali punkt w centrum Leszna, o którym kryminalni posiadają informacje, że prowadzona jest sprzedaż dopalaczy.

Po wejściu kontrolerów do wnętrza budynku, z pozoru nieczynnego sklepu, okazało się, że za drzwiami znajduje się przedsionek, a dalej kolejne drzwi zbrojone blachą posiadające małe żelazne okienko podawcze. Za nimi mieści się prowizoryczne mieszkanie. Policjanci zastali w nim 23-letniego mieszkańca Kalisza. Mężczyzna w chwili kontroli posiadał ponad 100 opakowań produktów, co do których istnieje podejrzenie, że zawierają substancje zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na zabezpieczonych opakowaniach znalazły się nowe nazwy takie jak, Andyjski Amulet Chacana. Teraz zawartość opakowań zostanie poddana badaniom laboratoryjnym. W przypadku stwierdzenia w ich składzie zabronionych substancji, 23-latek z Kalisza odpowie za przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci po raz kolejny apelują zwłaszcza do młodych ludzi, którzy kierując się ciekawością i chęcią przeżycia nieznanych doznań, sięgając po dopalacze. Zażywanie takich środków sprzedawanych często pod postacią tabletek lub mieszanek do palenia jako produkty dla kolekcjonerów mogą skutkować ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią.

Podobne wpisy