|

Policja sprawdziła bezpieczeństwo dzieci

policja wypoczynekLeszczyńscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie oraz funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Lesznie przeprowadzili kontrolę miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Lesznie znajduje się ponad 20 jezior. Ich atrakcyjne położenie, towarzystwo ścieżek rowerowych i szlaków kajakowych oraz warunki sprzyjające uprawianiu sportów wodnych decydują o lokalizacji w tych rejonach miejsc wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z terenu całej Polski – Leszczyńscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przeprowadzili kontrolę koloni i obozów usytuowanych nad Jeziorem Dominickim oraz w jego pobliżu – mówi Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży kontrolerzy sprawdzili zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz warunki sanitarne w miejscach wypoczynku – Policjanci przypomnieli wczasowiczom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, nie zapominając o bezpieczeństwie w lokalnym środowisku po powrocie do domu. Zwrócono uwagę na zabezpieczenie własnego mienia przed kradzieżą – dodaje rzecznik prasowy leszczyńskiej policji.

Podczas kontroli sprawdzono obiekty, na których łącznie wypoczywa ponad 300 młodych osób.

Podobne wpisy