Okradł pracodawcę

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież na szkodę swojego pracodawcy. Przestępca skradł urządzenia warte ponad tysiąc złotych.

Złodziejem okazał się być 31-letni mieszkaniec Leszna. Grozi mu teraz 5 lat więzienia. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że w połowie lipca z terenu jednej z firm zajmującej się pracami ziemnymi na terenie gminy Lipno, skradziono elektronarzędzia.

Wśród skradzionych przedmiotów była szlifierka oraz pompa hydroforowa. Właściciel firmy wartość swojego mienia wycenił na kwotę ponad tysiąca złotych. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem ma mężczyzna pracujący w firmie pokrzywdzonego.

26 lipca br. na terenie gminy Lipno kryminalni zatrzymali sprawcę przestępstwa. 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut kradzieży. Mężczyzna znany już jest leszczyńskiej Policji.

Funkcjonariusze ustali, że skradzione przedmioty sprawca zastawił w lombardach na terenie Leszna. Policjanci odzyskali elektronarzędzia, które niebawem wrócą do rąk właściciela.

Podobne wpisy