Międzynarodowy Dzień Młodzieży na rynku

dni mlodziezyW ramach Międzynarodowego Dnia Młodzieży, który przypada 12 sierpnia, Fundacja Centrum Aktywności Twórczej organizuje na leszczyńskim rynku specjalne wydarzenie.

Święto młodzieży ustanowione zostało 17 grudnia 1999 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Tradycyjnie w ten dzień organizowane są konferencje, dyskusje, spotkania z przedstawicielami władz, warsztaty, czy też różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne i charytatywne.

W Lesznie organizacją specjalnej imprezy zajęła się Fundacja Centrum Aktywności Twórczej. Początek wydarzenia odbywającego się na leszczyńskim rynku przewidziany jest na godzinę 16:30. O godzinie 17:00 rozpocznie się turniej siatkówki plażowej, w którym wystartuje osiem zespołów. W programie znalazł się także pokaz salsy, który wykona grupa Salsa de Caramelos.

W obchodach weźmie udział grupa młodzieży z kilku krajów Europy przebywająca obecnie w Lesznie w ramach wolontariatu. Imprezę nagłośni Grzegorz Herman. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

 

Podobne wpisy