Marihuana za butelkę wódki

kajdanki_-_nowe
Źródło: leszno.policja.gov.pl

Dzielnicowi z Święciechowy, prowadząc czynności za osobą poszukiwaną, zatrzymali mężczyznę posiadającego przy sobie blisko 20 gramów marihuany.

18 października br. policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie prowadzili czynności za osobą poszukiwaną do obycia kary pozbawienia wolności. Z ustaleń mundurowych wynikało, że ta osoba może przebywać na terenie Leszna.

Patrolując rejon jednego z centrów handlowych policjanci zauważyli w ustronnym miejscu, dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze wylegitymowali młodzieńców, a ponieważ przez cały czas zachowywali się niespokojne, dzielnicowi postanowili przeszukać obydwu. Podczas kontroli u jednego z nich, w kieszeni kurtki, znaleźli woreczek z zawartością blisko 20 gramów suszu roślinnego w postaci marihuany.

Obydwaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Jeden z nich został zwolniony po przesłuchaniu w charakterze świadka, natomiast drugi usłyszał zarzut posiadania narkotyków. To 19-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Jak wyjaśnił policjantom otrzymał narkotyki od mężczyzny znanego mu z widzenia, w zamian za butelkę wódki. Teraz odpowie za przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Podobne wpisy