|

Koncert Chucka Fraziera w ramach “Biblioteki Jazzu”

biblioteka -w -lesznie

biblioteka-w-lesznieDzisiaj o godz. 20:00 w MBP w Lesznie odbędzie się koncert Chucka Fraziera w ramach cyklu “Biblioteka Jazzu”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa jazzowa ze zbiorów Jerzego Reicha.

Chuck Frazier urodził się w Teksasie, w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Już jako dziecko grał na gitarze, bardzo wcześnie też zaczął koncertować z różnymi, bluesowymi składami z rodzinnego Huston. Przełomowym momentem w karierze Chucka była współpraca z zespołem gitarzysty Sonny Sharrocka, z którym po raz pierwszy wyjechał w trasę koncertową po Europie.

Chuck zakochał się w Starym Kontynencie i w tej chwili większość czasu spędza po tej stronie Oceanu, gdzie jego występy cieszą się ogromną popularnością (szczególnie
w Skandynawii). Kilka razy do roku Frazier powraca do Stanów grając tam w najważniejszych klubach muzycznych w rodzinnym Houston i nie tylko.

Na dorobek muzyczny Chucka Fraziera składa się kilka au-torskich płyt, a także ponad 30 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny, nie mówiąc już o setkach koncertów po obu stronach Oceanu. Jego repertuar koncertowy zawsze przepełnia niesamowita energia, szczerość i znakomity kontakt z publicznością. Oprócz własnych kompozycji będących fuzją bluesa, jazzu, soul i rocka, z powodzeniem wykonuje standardy takich mistrzów jak Jimi Hendrix, Albert Collins, Chuck Berry i wielu innych, (często w zaskakujących i nietuzinkowych aranżacjach).

Koncerty Chucka Fraziera na długo pozostają w pamięci – artysta ten jak żaden inny potrafi rozgrzać atmosferę i na-wiązać niezwykły kontakt z publicznością, a jego muzyka wprost sama porywa do tańca.

Podobne wpisy