||

IV Leszczyński Dzień Przedszkolaka (zdjęcia)

p1010997Dziś na rynku w Lesznie odbył się czwarty Leszczyński Dzień Przedszkolaka. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem „Przedszkolak wędruje po Europie”.

20 września po godzinie 9:00 na rynku pojawiły się dzieci z leszczyńskich przedszkoli. Po uroczystym powitaniu i rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pt. „Przedszkolak poznaje Europę!”, przedszkolaki bawiły się w czterech strefach zabaw.

W pierwszej nazwanej Smaki Europy dzieci mogły poznać tradycyjne potrawy z europejskich krajów, w strefie Zabawy małych Europejczyków, organizatorzy przygotowali dla maluchów wiele ciekawych zabaw i zadań sprawnościowych. W strefie “Czy znasz te obiekty?” na przedszkolaków czekały ogromne klocki-układanki, na których widniały charakterystyczne dla rożnych krajów symbole. W czwartej strefie “Co wiesz o krajach europejskich?” leszczyńskie przedszkolaki poznawały elementy kultury wybranych krajów Europy, mogły nauczyć się prostych słów w obcych języku, czy chociażby jak w strefie niemieckiej, spróbować jodłowania.

Pomysłodawczynią projektu jest pani Iwona Dera – nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 20 w Lesznie. Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Leszna, Przedszkola Miejskie nr 3, 5, 6, 12, 19, 20 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie. Projekt wsparli: wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, Fundacji Centrum Aktywności Twórczej w Lasocicach oraz Komenda Miejska Policji w Lesznie i Straż Miejska w Lesznie.

 

 

Podobne wpisy