|

Czas na inaugurację 2. ligi!

plakatyPo wakacyjnej przerwie rozgrywki wznawiają 2-ligowi tenisiści stołowi. W sobotę (24. września) Wamet Dąbcze w premierowej kolejce zmierzy się we własnej hali z faworytami ligi – Ochmanem Raszków i Tajfunem Ostrów Wielkopolski, z którymi jeszcze nigdy w historii nie zwyciężył.

Tegoroczny terminarz niezbyt korzystnie ułożył się dla drużyny z gminy Rydzyna. Już na otwarcie sezonu Wametowi przyjdzie się zmierzyć z drużynami, które są murowanymi faworytami do zajęcia dwóch czołowych miejsc w grupie południowej po rundzie zasadniczej.

Pierwszym rywalem zespołu z powiatu leszczyńskiego w nowym sezonie będzie Ochman Raszków. Zdobywca Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej i triumfator 2. ligi w grupie południowej z ubiegłego sezonu w okienku transferowym pozyskał najlepszego zawodnika w Wielkopolsce – Adriana Spychałę. Zakontraktowanie byłego już tenisisty stołowego z Luveny Luboń sprawia, że podopieczni Jana Harlaka są w opinii ekspertów uważani za jednych z głównych faworytów do awansu do 1. ligi.

W wakacyjnej przerwie nie próżnowali także w Ostrowie Wielkopolskim. Tajfun, który będzie drugim rywalem Wametu Dąbcze, pozyskał aż trzech nowych zawodników. Prezes Robert Strzelczak zdecydował się zakontraktować Igora Dąbrowskiego, Bartosza Polusa i Mateusza Margrafa. Ponadto na nowy sezon w Tajfunie zostali Jakub Pilarski, Dawid Trojak i Piotr Matuszewski. Ta szóstka graczy ma zapewnić ostrowianom skuteczny bój o najwyższe lokaty w 2. lidze.

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze nie są faworytami inauguracyjnych starć. Warto jednak dodać, że działacze ekipy z gminy Rydzyna także nie próżnowali w letniej przerwie i zakontraktowali dwóch nowych pingpongistów – Denisa Bolewicza i Andreia Labanau. W nowym sezonie Wamet będzie miał jedną z najmłodszych drużyn na 2-ligowym froncie (Średnia wieku pierwszego zespołu wynosi 21 lat).

Spotkanie Wametu Dąbcze z Ochmanem Raszków rozpocznie się o godzinie 11:30. Cztery godziny później dojdzie do konfrontacji z Tajfunem Ostrów Wielkopolski. Wstęp Wolny.

Plan spotkań (24. 09. 2016):
godz. 11:30 Wamet Dąbcze – Ochman Raszków
godz. 15:30 Wamet Dąbcze – Tajfun Ostrów Wielkopolski

Składy drużyn:

Wamet Dąbcze – Andrei Labanau, Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył
Ochman Raszków – Adrian Spychała, Tomasz Durajczyk, Adrian Korzybski, Paweł Małkus, Mateusz Lisiecki
Tajfun Ostrów Wlkp. – Jakub Pilarski, Dawid Trojak, Piotr Mateuszewski, Igor Dąbrowski, Mateusz Margraf, Bartosz Polus

Podobne wpisy