Fogo Unia LesznoWczoraj na torze Polonii w Pile została rozegrana I runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu.

Zawody w Pile wygrali młodzieżowcy z Zielonej Góry, którzy zdobyli w sumie 45 punktów. Drugie miejsce zajęła Fogo Unia Leszno z dorobkiem 40 oczek. Najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju był Bartosz Smektała, wychowanek biało-niebieskich zdobył 14 (3,3,3,3,2*). 

Niespotykana sytuacja miała miejsce w ostatnim wyścigu zawodów, popularny „Smyk” minął linię mety na pierwszym miejscu, jednak sędzia odjął mu jeden punkt za dotknięcie taśmy.

Punkty dla „Byków” zdobyli: Bartosz Smektała (14), Dominik Kubera (13), Daniel Kaczmarek (11) oraz Wiktor Lis (2).

Szczegółowa punktacja poniżej.

I. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – 45:

5. Alex Zgardziński – 11 (2,2,3,3,1)
6. Mateusz Burzyński – 10 (2,1,2,2,3)
7. Sebastian Niedźwiedź – 13 (2,3,3,3,2)
8. Arkadiusz Potoniec – 11 (2,3,1,3,2)

II. Fogo Unia Leszno – 40:

9. Dominik Kubera – 13 (3,3,2,2,3)
10. Bartosz Smektała – 14 (3,3,3,3,2*)
11. Daniel Kaczmarek – 11 (3,2,2,1,3)
12. Wiktor Lis – 2 (0,2,w,w,w)

III. Polonia Piła – 27:

1. Arkadiusz Pawlak – 8 (1,1,3,1,2)
2. Paweł Staniszewski – 3 (w,u,u,1,2)
3. Kacper Grzegorczyk – 6 (1,1,1,2,1)
4. Patryk Dolny – 10 (3,2,2,2,1)

IV. Kolejarz Opole – 5:

13. Kamil Kamiński – 1 (0,1,0,0,0)
14. Adrian Woźniak – 1 (1,0,0,w,u)
15. Tomasz Gąsior – 2 (1,0,1,0,0)
16. Tomasz Olczak – 1 (w,0,u,u,1)

Bieg po biegu:

1. (66,79) Dolny, Zgardziński, Woźniak, Lis
2. (66,56) Kaczmarek, Burzyński, Grzegorczyk, Kamiński
3. (66,41) Kubera, Potoniec, Gąsior, Staniszewski (u/w)
4. (66,82) Smektała, Niedźwiedź, Pawlak, Olczak (w)
5. (67,11) Kubera, Dolny, Burzyński, Olczak
6. (65,41) Smektała, Zgardziński, Grzegorczyk, Gąsior
7. (65,81) Niedźwiedź, Lis, Kamiński, Staniszewski (u4)
8. (67,15) Potoniec, Kaczmarek, Pawlak, Woźniak
9. (66,54) Smektała, Dolny, Potoniec, Kamiński
10. (66,46) Niedźwiedź, Kubera, Grzegorczyk, Woźniak
11. (67,53) Zgardziński, Kaczmarek, Olczak (u3), Staniszewski (u4)
12. (67,97) Pawlak, Burzyński, Gąsior, Lis (u/w)
13. (69,00) Potoniec, Grzegorczyk, Olczak (u3) Lis (u/w)
14. (66,69) Niedźwiedź, Dolny, Kaczmarek, Gąsior
15. (68,06) Smektała, Burzyński, Staniszewski, Woźniak (u/w)
16. (67,34) Zgardziński, Kubera, Pawlak, Kamiński
17. (70,28) Burzyński, Staniszewski, Olczak, Lis (u/w)
18. (67,88) Kaczmarek, Potoniec, Grzegorczyk, Woźniak (u3)
19. (67,53) Kubera, Pawlak, Zgardziński, Kamiński
20. (66,68) Smektała, Niedźwiedź, Dolny, Gąsior