Dawid Oscenda piątym zawodnikiem na świecie
W piątek wieczorem we Wrocławiu rozegrany został finał SGP3. Mistrzem świata do lat 16 został Franciszek Szczyrba. Dawid Oscenda była piąty.
Młody leszczyński Byk nieco słabiej rozpoczął zawody, bo od dwóch „1”, a pozostałe trzy biegi wygrał. Starty poniesione na początku turnieju okazały się kluczowe i piorunująca końcówka nie dała w tym roku medalu. Brawa za walkę. Piąte miejsce to bardzo dobry wynik dla zawodnika, który dopiero w przyszłym miesiącu skończy 15 lat.
Czołówka finału SGP3:
- 1. Franciszek Szczyrba (Polska) – 14 (2,3,3,3,3)
- 2. Brady Landon (USA) – 13+3 (2,3,2,3,3)
- 3. Elias Jamil (Dania) – 13+2 (3,2,3,2,3)
- 4. Cooper Antone (Australia) – 13+1 (3,3,3,2,2)
- 5. Dawid Oscenda (Polska) – 11 (1,1,3,3,3)
Czytaj także:
