||

Casting do filmu Żużel

100_0674W leszczyńskim ratuszu odbyła się dziś pierwsza tura castingu do filmu Doroty Kędzierzawskiej “Żużel”. Na otwarciu przesłuchań do filmu stawiło się 15 młodych osób, głównie dziewczyn. Jutro kolejna okazja do zdobycia roli w filmie, który kręcony będzie m. in. w Lesznie.

Dzisiejsze przesłuchania rozpoczęły się o godzinie 15:00. Głównym motorem napędowym dla osób, które zdecydowały się spróbować swoich sił w castingu była ciekawość – Przyszedłem tutaj z ciekawości. Zajmuję się głównie muzyką i mam trochę doświadczenia na scenie, ale chciałem spróbować swoich sił w czymś innym. Z żużlem nie jestem bardzo mocno związany, ale chciałem sprawdzić, czy jestem w stanie odnaleźć się także w filmie – mówi Jędrzej Kaczmarek z Leszna, jeden z uczestników castingu.

Kiedyś byłam wielkim fanem żużla, ale w ostatnim czasie moje zainteresowanie trochę przygasło. A udział w castingu traktuję jako coś nowego, przygodę i sprawdzenie siebie – wtóruje Jędrzejowi Marta Kaczmarek z Rydzyny.

Casting składał się z dwóch etapów. Najpierw przedstawialiśmy się i opowiadaliśmy o sobie. Operator rejestrował nas z różnych ujęć. W drugiej turze odgrywaliśmy scenkę, która nie była trudna. Trochę więcej do odegrania miała dziewczyna, ale zadanie nie sprawia większych problemów – dodaje Marta.

Atmosfera na castingu jest bardzo fajna, ludzie przyjaźnie nastawieni. Dzięki temu stres szybko znika. Najwięcej stresu było przed samym przyjściem do ratusza, ale już tutaj na miejscu atmosfera jest super – opowiada o swoich wrażeniach Dominika Lipowa z Krzycka Wielkiego.

Wszystkie osoby, które nie mogły dziś udać się do ratusza, a chciałyby spróbować swoich sił na planie filmowym, mogą jeszcze wziąć udział w jutrzejszej edycji castingu, która rozpocznie się o godz. 10:00.

Podobne wpisy