zengiBardzo dobre występy w Elitserien zaliczyli zawodnicy Fogo Unii Leszno. Biało-niebiescy na szwedzkich torach byli  bardzo szybcy i skuteczni.

Dwucyfrowe zdobycze punktowe osiągnęli: Peter Kildemand 13+1 (3,3,1*,3.3), Grzegorz Zengota 12+1 (1*,3,3,2,3), Piotr Pawlicki 12 (3,3,3,3,d) oraz Nicki Pedersen 12 (3,3,1,1,3,1).

Dobry występ zanotował także Tobiasz Musielak 6+4 (1*,1*,2*,2*). Dla „Piratów” z Motali 6+1 (1,2*,0,3) dorzucił wypożyczony z Leszna do Rybnika – Damian Baliński.

W Szwecji zgodnie z przewidywaniami wygrali wszyscy faworyci. Liderem tabeli pozostała Rospiggarna Hallstavik.

Poniżej szczegóły spotkań z udziałem „Byków„:

Dackarna Malilla – 39
1. Patryk Dudek – 10+1 (1*,0,2,3,2,2)
2. Kacper Gomólski – 9 (2,2,2,3,d)
3. Rune Holta – 6 (3,3,0,w,d)
4. Maciej Janowski – 2 (0,1,1,-)
5. Peter Ljung- 4+2 (1*,2,0,1*)
6. Mikael Max – 8+1 (2,2,1*,3)
7. Magnus Karlsson – 0 (0,0,-,0)

Indianerna Kumla – 50
1. Antonio Lindbaeck – 8 (3,2,3,w)
2. Maksim Bogdanow – 0 (w,0,0,-)
3. Fredrik Lindgren – 9 (2,1,2,3,1)
4. Grzegorz Zengota – 12+1 (1*,3,3,2,3)
5. Niels Kristian Iversen – 8+1 (3,2*,3,0)
6. Mirosław Jabłoński – 6+1 (3,1,1,1*)
7. Joel Andersson – 7+1 (1,0,3,2,1*)

Bieg po biegu:
1. Lindbaeck, Gomólski, Dudek, Bogdanow (w) 3:3
2. Jabłoński, Max, Andersson, Karlsson 2:4 (5:7)
3. Holta, Lindgren, Zengota, Janowski 3:3 (8:10)
4. Iversen, Max, Ljung, Andersson 3:3 (11:13)
5. Zengota, Gomólski, Jabłoński, Karlsson 2:4 (13:17)
6. Holta, Lindbaeck, Janowski, Bogdanow 4:2 (17:19)
7. Zengota, Gomólski, Lindgren, Dudek 2:4 (19:23)
8. Andersson, Iversen, Janowski, Holta 1:5 (20:28)
9. Lindbaeck, Ljung, Max, Bogdanow 3:3 (23:31)
10. Iversen, Dudek, Jabłoński, Holta (w/2min) 2:4 (25:35)
11. Max, Andersson, Jabłoński, Karlsson 3:3 (28:38)
12. Dudek, Lindgren, Andersson, Ljung 3:3 (31:41)
13. Gomólski, Zengota, Holta (d), Lindbaeck (w) 3:2 (34:43)
14. Lindgren, Dudek, Ljung, Iversen 3:3 (37:46)
15. Zengota, Dudek, Lindgren, Gomólski (d) 2:4 (39:50)
——————————————————————————–
Lejonen Gislaved – 42
1. Chris Holder – 4+1 (0,1,1,2*)
2. Hans Andersen – 9 (3,3,0,3,0)
3. Nicki Pedersen – 12 (3,3,1,1,3,1)
4. Pontus Aspgren – 6+1 (2*,0,3,1)
5. Peter Karlsson – 2 (1,1,-,-)
6. Sam Masters – 8+1 (3,d,2*,w,3,0)
7. Joel Kling – 1 (1,-,0,0)

Elit Vetlanda – 48
1. Bartosz Zmarzlik – 11+1 (2,2,3,2,2*)
2. Tobiasz Musielak – 6+4 (1*,1*,2*,2*)
3. Artiom Łaguta – 7+1 (1,2*,3,1)
4. Tomas H. Jonasson – 0 (0,d,-,0)
5. Tai Woffinden – 13+1 (3,3,2,2*,w,3)
6. Kenny Wennerstam – 3 (0,1,-,2)
7. Oliver Berntzon – 8+2 (2,2*,0,3,1*)

Bieg po biegu:
1. Andersen, Zmarzlik, Musielak, Holder 3:3
2. Masters, Berntzon, Kling, Wennerstam 4:2 (7:5)
3. Pedersen, Aspgren, Łaguta, Jonasson 5:1 (12:6)
4. Woffinden, Berntzon, Karlsson, Masters (d) 1:5 (13:11)
5. Andersen, Masters, Wennerstam, Jonasson (d) 5:1 (18:12)
6. Pedersen, Zmarzlik, Musielak, Aspgren 3:3 (21:15)
7. Woffinden, Łaguta, Holder, Andersen 1:5 (22:20)
8. Aspgren, Woffinden, Pedersen, Berntzon 4:2 (26:22)
9. Zmarzlik, Musielak, Karlsson, Masters (w/2min) 1:5 (27:27)
10. Berntzon, Woffinden, Holder, Kling 1:5 (28:32)
11. Masters, Wennerstam, Berntzon, Kling 3:3 (31:35)
12. Łaguta, Musielak, Aspgren, Masters 1:5 (32:40)
13. Andersen, Zmarzlik, Pedersen, Jonasson 4:2 (36:42)
14. Pedersen, Holder, Łaguta, Woffinden (u/w) 5:1 (41:43)
15. Woffinden, Zmarzlik, Pedersen, Andersen 1:5 (42:48)
——————————————————————————-
Piraterna Motala – 57
1. Greg Hancock – 8 (3,1,3,1)
2. Jonas Davidsson – 9+1 (2*,3,3,1)
3. Peter Kildemand – 13+1 (3,3,1*,3,3)
4. Victor Palovaara – 3 (0,1,2,0)
5. Piotr Pawlicki – 12 (3,3,3,3,d)
6. Anton Rosen – 6 (3,1,1,1)
7. Damian Baliński – 6+1 (1,2*,0,3)

Smederna Eskilstuna – 33
1. Paweł Przedpełski – 4 (0,2,w,2,0)
2. Linus Ekloef – 3 (1,0,-,2)
3. Mikkel Michelsen – 11+1 (2,2,2,1*,2,2)
4. Andrzej Lebiediew – 4+1 (1*,1,0,2)
5. Magnus Zetterstroem – 5+2 (0,3,1*,0,1*)
6. Alexander Edberg – 0 (0,0,-,0)
7. Daniel Davidsson – 6 (2,2,d,2)

Bieg po biegu:
1. Hancock, J. Davidsson, Ekloef, Przedpełski 5:1
2. Rosen, D. Davidsson, Baliński, Edberg 4:2 (9:3)
3. Kildemand, Michelsen, Lebiediew, Palovaara 3:3 (12:6)
4. Pawlicki, D. Davidsson, Rosen, Zetterstroem 4:2 (16:8)
5. J. Davidsson, Baliński, Lebiediew, Edberg 5:1 (21:9)
6. Kildemand, Przedpełski, Palovaara, Ekloef 4:2 (25:11)
7. J. Davidsson, Michelsen, Hancock, Lebiediew 4:2 (29:13)
8. Zetterstroem, Palovaara, Kildemand, D. Davidsson (d) 3:3 (32:16)
9. Pawlicki, Michelsen, Rosen, Przedpełski (w) 4:2 (36:18)
10. Hancock, Przedpełski, Zetterstroem, Baliński 3:3 (39:21)
11. Baliński, D. Davidsson, Rosen, Edberg 4:2 (43:23)
12. Pawlicki, Ekloef, Michelsen, Palovaara 3:3 (46:26)
13. Kildemand, Lebiediew, J. Davidsson, Przedpełski 4:2 (50:28)
14. Pawlicki, Michelsen, Hancock, Zetterstroem 4:2 (54:30)
15. Kildemand, Michelsen, Zetterstroem, Pawlicki (d) 3:3 (57:33)