Bezpieczny Senior

100_2826Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współpracy z leszczyńską policją zorganizował dziś wykład otwarty pod nazwą “Bezpieczne Życie Seniora”. Spotkanie odbyło się w leszczyńskim PWSZ.

UTW traktuje bezpieczeństwo seniorów jako jeden z ważniejszych tematów. Wykłady edukacyjne na temat zagrożeń czyhających na seniorów odbywają się już od jakiegoś czasu –  Od kilku lat, przynajmniej raz do roku organizujemy w ramach wykładów otwartych, w których otwieramy się na całe leszczyńskie środowisko senioralne, prelekcje na temat bezpieczeństwa. W tym roku pan komendant wspomógł nas przysyłając dwie policjantki, które poruszą wiele aspektów dotyczących bezpieczeństwa, bowiem seniorzy praktycznie każdego dnia mogą być narażeni na inne niebezpieczeństwa, a policja jest najlepszym źródłem informacji oraz pomocy – mówi Henryk Kasprzyk, były policjant oraz członek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dzisiejszych czasach seniorzy są szczególnie narażeni na oszustwa – Obecnie najgłośniejsze tematy to oszustwa metodą na wnuczka, policjanta i fakturę. Głównie te tematy były omawiane, ale poruszyliśmy także inne zagrożenia czyhające na seniorów. Chcielibyśmy, aby seniorzy, którzy wysłuchają wykładów dzielili się wiedzą ze swoimi znajomymi i rodziną, tak aby edukacja docierała do jak największego grona osób.

Zdaniem Henryka Kasprzyka osoby starsze mogą się czuć w Lesznie bezpiecznie – Pracowałem w policji 20 lat. Między innymi także w Lesznie. Obecnie jako senior, a nie policjant, w Lesznie czuje się bezpiecznie. Widzę policjantów na drogach, na patrolach, tak więc sądzę, że bezpieczeństwo mamy zapewnione.

Podobne wpisy