Miała składać długopisy. Straciła prawie 22 tys. zł
Mieszkanka powiatu gostyńskiego padła ofiarą oszustwa przy szukaniu dodatkowej pracy. Kobieta odpowiedziała na ogłoszenie o składaniu długopisów zamieszczone w mediach społecznościowych i w ciągu niespełna trzech tygodni przelała oszustom blisko 22 tys. zł.
Oferta pojawiła się na TikToku. Po zgłoszeniu zainteresowania kontakt został przeniesiony na komunikator Telegram. Tam kobieta otrzymywała kolejne wiadomości, linki i instrukcje dotyczące rzekomego rozpoczęcia współpracy.
Warunkiem wysłania materiałów do składania długopisów miały być wpłaty weryfikacyjne. Oszuści zapewniali, że pieniądze zostaną zwrócone, a przelewy są potrzebne wyłącznie do potwierdzenia wiarygodności.
Od 31 maja do 18 czerwca kobieta wykonała osiem przelewów na różne rachunki bankowe. Łącznie straciła blisko 22 tys. zł.
Oszustwo wyszło na jaw dopiero podczas próby wykonania kolejnej wpłaty. Pracownik banku ostrzegł klientkę, że najprawdopodobniej padła ofiarą przestępców.
Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Funkcjonariusze przypominają, że uczciwy pracodawca nie wymaga od kandydatów wpłacania pieniędzy za możliwość rozpoczęcia pracy.
Źródło: KPP Gostyń | Zdjęcie poglądowe
Czytaj także:
