Magazynierzy mieli przywłaszczyć ponad pół miliona złotych
Dwóch magazynierów jednej z firm usłyszało łącznie 89 zarzutów w sprawie przywłaszczenia pieniędzy ze sprzedaży nawozów. Straty oszacowano na ponad 566 tys. zł.
Sprawę prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zajmujący się przestępczością gospodarczą. Śledczy przez kilka miesięcy analizowali dokumentację handlową i magazynową oraz sprawdzali transakcje związane ze sprzedażą nawozów.
Według ustaleń policji nieprawidłowości dotyczyły dwóch magazynów należących do tej samej firmy. Pierwszy z podejrzanych to 64-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który pracował w magazynie na terenie powiatu śremskiego. Policja zarzuca mu, że w 2024 roku sprzedawał nawozy, a część pieniędzy z transakcji zatrzymywał dla siebie. Usłyszał 21 zarzutów. Wartość przywłaszczonych środków miała przekroczyć 320 tys. zł.
Drugi podejrzany to 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, zatrudniony w magazynie na terenie powiatu gostyńskiego. Według śledczych podobny proceder miał trwać w latach 2020–2024. W tym przypadku straty oszacowano na ponad 246 tys. zł, a mężczyzna usłyszał 68 zarzutów.
Obaj odpowiedzą przed sądem za przywłaszczenie mienia. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Mogą też zostać zobowiązani do naprawienia szkody, czyli zwrotu przywłaszczonych pieniędzy.
Źródło: KPP Gostyń | Zdjęcie poglądowe
Czytaj także:
