|

9 nowych kamer ma oko na Leszno

nowy monitoring w Lesznie
Źródło: leszno.policja.gov.pl

Decyzją Zespołu ds. Monitoringu Miasta Leszna nowoczesne kamery zostały usytuowane na zmodernizowanej niedawno ulicy Bolesława Chrobrego oraz w Parku Jonstona. Ich uruchomienie powinno znacząco wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa w tych rejonach.

26 sierpnia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie spotkali się członkowie Zespołu ds. Monitoringu Miasta Leszna, pracownicy Urzędu Miasta w Lesznie oraz przedstawiciele firmy zajmującej się montażem kamer monitoringu na terenie miasta.

Podczas spotkania oddano do użytku 9 nowoczesnych kamer, monitorujących dwa rejony Leszna, dotąd nie objęte monitoringiem miejskim. Jest to ulica Bolesława Chrobrego oraz Park Jonstona. Oba miejsca zyskały niedawno nowy wizerunek, a ich rewitalizacja była kosztowna.

Obecnie Leszno monitorowane jest przez kilkadziesiąt kamer. Już trwają konsultacje w sprawie usytuowania monitoringu podczas zaplanowanej modernizacji ul. Osieckiej, drogi krajowej K-12 w obrębie miasta oraz na drogach łączących Leszno z nowo budowaną drogą S-5.

Podobne wpisy