|

Zengota i Musielak z awansem do finału IMP w Lesznie

100_2209Wczoraj na torach w Krośnie i Rawiczu rozegrano półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Do finału awansowało dwóch żużlowców Fogo Unii Leszno: Tobiasz Musielak i Grzegorz Zengota.

Tobiasz Musielak zajął wczoraj czwarte miejsce na torze im. Floriana Kapały w Rawiczu, zdobywając 11 punktów (3,1,3,3,1).

W odległym Krośnie awans wywalczył też Grzegorz Zengota, który zdobył 11 pkt (3,3,1,3,1) zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Trzeci zawodnik Fogo Unii Leszno, Bartosz Smektała był dziesiąty w Krośnie, zdobył 7 pkt (0,3,3,0,1) i nie wywalczył awansu do finału IMP.

Przypomnijmy, że prawo startu w leszczyńskim finale mają stali uczestnicy Speedway Grand Prix: Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Jarosław Hampel.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 3 lipca na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.