Zawodnik Wametu Dąbcze drugi w Białoruś Top 12 do lat 21

top12bialoruspodiumZnakomicie w Białoruś Top 12 do lat 21 spisał się Andrei Labanau. 18-letni zawodnik Wametu Dąbcze zajął drugie miejsce, w całych zawodach przegrywając tylko z Andreyem Milovanovem.

W dwudniowym turnieju w Mińsku udział wzięła ścisła czołówka Białorusi do 21 lat z wyjątkiem Aliaksandra Khanina, który na co dzień występuje w Lotto Superlidze w barwach Dojlid. Pod nieobecność medalisty mistrzostw Europy juniorów głównym faworytem do zwycięstwa był Andrey Milovanov, który występuje w lidze niemieckiej.

W pierwszym etapie zmagań zawodnicy zostali podzieleni na dwie 6-osobowe grupy. Andrei Labanau trafił do grupy “A”, w której pokonał m.in. aktualnego wicemistrza Białorusi juniorów w grze pojedynczej – Uladzislaua Rukliatsou’a czy Danilla Leschankę. Łącznie zmagania w pierwszym etapie gracz Wametu Dąbcze zakończył z bilansem czterech zwycięstw i jeden porażki (przegrana z Andreyem Milovanovem).

Dzięki dobrej postawie w fazie grupowej, Labanau awansował do półfinału, w którym wygrał z Pavlem Daunarovichem (uczestnik ostatnich mistrzostw Europy juniorów) 4:3. W finale po raz drugi 18-letni reprezentant 2-ligowca z Dąbcza zmierzył się z Milovanovem i po raz drugi przegrał.

Po turnieju w Mińsku Andrei Labanau będzie przez kilka dni trenował w swoim rodzinnym Mogilvewie. W czwartek Białorusin przyjedzie do Dąbcza i wystąpi w weekendowych spotkaniach 2. ligi w grupie południowej.

Podobne wpisy