|

Z niepełnosprawnymi dziećmi o bezpieczeństwie

dzieci i policjaBezpieczeństwo na drodze, rozwaga w kontaktach z osobami obcymi oraz przybliżenie zawodu policjanta były tematem spotkania policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie z niepełnosprawnymi dziećmi. 

23 sierpnia br. leszczyńską Policję odwiedzili specjalni goście – kilkanaścioro podopiecznych z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Totus Tuus” w Lesznie. Dzieci spotkały się z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w ramach półkolonii letnich organizowanych przez fundację.

Podczas wizyty przypomniano gościom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, pieszo, rowerem oraz podczas podróży samochodem. Dużą uwagę skupiono na ostrożności w podejmowaniu kontaktów z nieznanymi osobami. Dodatkowo przybliżono uczestnikom spotkania specyfikę wykonywania zawodu policjanta, wykonywane przez nich zadania służbowe, wyposażenie podczas codziennej służby oraz podczas zabezpieczenia imprez masowych.

Nie było zaskoczeniem, że największe zainteresowanie dzieci wywołała prezentacja sprzętu policyjnego. Wciąż wśród dzieci żywe reakcje wywołuje widok kajdanek, policyjnego „lizaka” oraz możliwość obejrzenia radiowozu – z perspektywy kierowcy. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało odcisk swoich linii papilarnych.

Źródło: leszno.policja.gov.pl

Podobne wpisy