Wyróżnienie dla Pikniku Szybowcowego
W miniony piątek podczas targów Tour Salon w Poznaniu Polska Organizacja Turystyczna nagradzała najlepsze produkty turystyczne 2016 roku.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała ubiegłoroczna edycja leszczyńskiego Pikniku Szybowcowego. Najwyżej oceniona została Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki
Województwa Śląskiego, które otrzymało Złoty Certyfikat 2016. Doceniono także usługi świadczone przez leszczyńską Informację Turystyczną, która została oceniona na 3 gwiazdki w Polskim Systemie Informacji Turystycznej.
Wyżej od Pikniku Szybowcowego ocenione zostały nagrodzone Certyfikatami 2016 takie produkty turystyczne jak:
GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy – Stworzony z pasji szlak rowerowy, którego trasa prowadzi przez 5 parków narodowych i 15 parków krajobrazowych. To ponad 2000 km niecodziennych doznań w 5 województwach wschodniej Polski.
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – Multimedialne muzeum dla fanów polskich brzmień. Placówka mieszcząca się w opolskim amfiteatrze zagwarantuje niezwykłą muzyczną podróż. Startujemy na początku XX wieku.
Gdański Teatr Szekspirowski – Ciekawe miejsca dla sympatyków twórczości Williama Shakespeare’. To jedyny w Europie zrekonstruowany teatr elżbietański z otwieranym dachem i ruchomą sceną. www.teatrszekspirowski.pl
Kompleks Świętokrzyska Polana – Doskonałe miejsce do wypoczynku położone w województwie świętokrzyskim. Kompleks otoczony lasem oferuje m.in. możliwość podziwiania stworzeń morskich z całego świata w pokaźnym zbiorze akwariów.
Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – Wydarzenie łączące dwie kultury: polską i żydowską. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać na żywo muzyki klezmerskiej i porozmawiać osobiście z rabinem w synagodze.
Planetarium EC1 – Bliskie spotkania z kosmosem dla wszystkich fascynatów nocnego nieba. Pod kopułą tego łódzkiego planetarium znajduje się ekran sferyczny, na którym można zobaczyć jak prezentują się planety, gromady galaktyk i cały wszechświat.
Park Etnograficzny w Tokarni – Cudowna lekcja historii na świeżym powietrzu. Niedaleko Chęcin, w otoczeniu lasu, można zobaczyć jak wyglądały chłopskie chałupy, dwór, kościół, młyny na przestrzeni wieków. A wszystko wykonane z drewna.
Exploseum – wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy – W tym miejscu nie zabraknie mocnych wrażeń. W Puszczy Bydgoskiej skrywa się 7 budynków fabrycznych, gdzie produkowano materiały wybuchowe na potrzeby III Rzeszy. Spenetrowanie podziemnych korytarzy będzie nie lada gratką.
Noc Kultury – Lublin udowadnia, że sztuka może wyjść na ulice. Podczas jednej nocy na obszarze Starego Miasta oraz w centrum organizowanych jest ponad 250 różnych wydarzeń. Wszystko po to, aby zaznajomić mieszkańców i turystów ze sztukami wizualnymi. w
Park Edukacji i Rozrywki FARMA ILUZJI – Magiczny świat na wyciągnięcie ręki. W samym środku lasu czeka na wszystkich ciekawskich ponad 60 różnych atrakcji. W programie: budynki całkowicie przeczące prawom fizyki, labirynty, Kopalnia Złota, rezerwat smoków.
Źródło: pot.gov.pl