|

Triumf Berge! Przeciętny Smektała.

bartosz-smektalaW rozegranym dziś drugim finale IMŚJ najlepszy okazał się Dimitri Berge. Bartosz Smektała z Fogo Unii Leszno był 11.

Zawody finałowego cyklu o IMŚJ rozgrywane są w formule turniejów Grand Pirx. Ośmiu najlepszych zawodników po rundzie zasadniczej rywalizowało w półfinałach. Niestety nie zobaczyliśmy w nich Bartosza Smektały. Smyk zakończył swój udział na fazie zasadniczej, w której zdobył 6 punktów. Wystarczyło to na 11 lokatę.

Tyle samo punktów co Bartosz Smektała uzyskało jeszcze trzech innych zawodników – Eduard Krcmar, Erik Riss i Wiktor Kułakow. Miejsce w półfinałach było tylko jedno. Niestety Smyk jako jedyny w tym towarzystwie nie wygrał biegu i dlatego został sklasyfikowany na 11 pozycji.

Warty odnotowania jest ostatni start Smektały. W 18 biegu junior Fogo Unii Leszno stoczył bardzo dobry pojedynek z Robertem Lambertem. Brytyjczyk bardzo umiejętnie bronił swojej pozycji i Smyk musiał zadowolić się dwoma punktami.

W pierwszej fazie zawodów najwięcej punktów wywalczył Max Fricke. Australijczyk przegrał tylko raz – w swoim pierwszym starcie przyjechał do mety za Wiktorem Kułakowem. Do półfinałów awansowali dwaj pozostali reprezentanci Polski – Paweł Przedpełski (3 miejsce, 10 punktów) oraz Krystian Pieszczek (6 miejsce, 9 punktów).

Obydwaj nie zdołali przebić się do finału. W ostatnim wyścigu dnia zobaczyliśmy Maxa Fricke, Dimitri Berge, Jacka Holdera oraz Patricka Hansena. Wysoką formę potwierdził Dimitri Berge. Francuz niespełna tydzień temu wywalczył złoty medal indywidualnych mistrzostw Europy juniorów, a dziś wygrał w Pardubicach! W finale lepiej ze startu wyszedł Fricke, ale wyniósł się za szeroko na wyjściu z pierwszego wirażu i spadł na ostatnią pozycję. Wykorzystał to Berge, który wysforował się na czoło stawki i nie oddał prowadzenia do mety.

Wyniki:
1. Dimitri Berge (Francja) – 19 (3,2,3,3,2,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Patrick Hansen (Dania) – 14 (1,3,2,1,3,2,2) + 2. miejsce w finale
3. Max Fricke (Australia) – 18 (2,3,3,3,3,3,1) + 3. miejsce w finale
4. Jack Holder (Australia) – 12 (3,1,1,3,2,2,0) + 4. miejsce w finale
5. Paweł Przedpełski (Polska) – 11 (2,2,3,0,3,1)
6. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 11 (2,1,2,2,3,1)
7. Krystian Pieszczek (Polska) – 9 (3,3,2,d,1,0)
8. Erik Riss (Niemcy) – 6 (0,1,2,3,0)
9. Eduard Krcmar (Czechy) – 6 (2,3,1,0,0)
10. Wiktor Kułakow (Rosja) – 6 (3,w,1,1,1)
11. Bartosz Smektała (Polska) – 6 (0,1,1,2,2)
12. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 5 (d,0,3,2,0)
13. Josh Bates (Wielka Brytania) – 5 (1,2,0,1,1)
14. Mikkel B. Andersen (Szwecja) – 5 (1,0,0,2,2)
15. Joel Andersson (Szwecja) – 4 (1,2,0,d,1)
16. Patrik Mikel (Czechy) – 1 (0,0,0,1,0)

17. Ondrej Smetana (Czechy) – NS
18. Josef Novak (Czechy) – NS

Bieg po biegu:
1. Holder, Krcmar, Andersson, Smektała
2. Kułakow, Fricke, Bates, Mikel
3. Pieszczek, Lambert, Hansen, Riss
4. Berge, Przedpełski, Andersen, Ellis (d/s)