|

Trio Stroikowe Zamku w Rokosowie

biblioteka -w -lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie przy ul. B. Chrobrego 3W piątek o godz. 18:00 w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbędzie się koncert świąteczny Tria Stroikowego Zamku w Rokosowie.

Początkowo Trio tworzyły tylko instrumenty stroikowe: dwa klarnety i fagot, z czasem poszerzono skład zespołu o akompaniatora – pianistę, oraz wokalistkę. Obecnie zespół tworzy 5 osób, co znacznie wzbogaca repertuar i walory kolorystyczne i artystyczne utworów.

Wachlarz stylów wykonywanej przez artystów muzyki jest szeroki: od utworów renesansowych, poprzez muzykę klasyczną aż po standardy współczesnej muzyki rozrywkowej. Unikalny zestaw instrumentów, w połączeniu z wokalem, ciekawe i zaskakujące aranżacje oraz niekonwencjonalne interpretacje zapewniają słuchającym dużo niezapomnianych wrażeń.

Z okazji dziesięciolecia swojej działalność zespół nagrał płytę, która jest muzycznym podsumowaniem dorobku artystycznego. Dużą popularnością, szczególnie w okresie przedświątecznym, cieszy się druga płyta „Kolędy polskie”.

Więcej informacji o zespole tutaj.

plakat-jpg

Podobne wpisy