Środa – Dzień Strażaka oraz “Myślące książki”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie przy ul. B. Chrobrego 3Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka (ang. International Firefighters Day – skrót IFFD). Święto obchodzone jest 4 maja (w Dzień Świętego Floriana, patrona strażaków). W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to hołd w stronę poległych strażaków oraz wyraz szacunku za ich trud i narażanie życia.

Symbolem tego dnia jest czerwono-niebieska wstążka. Oficjalnie święto zostało ustanowione w 2002 roku przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (PSP) z 1991 roku. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

W samym Lesznie warto zajrzeć na ulicę Chrobrego.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza na wystawę ilustracji Iwony Chmielewskiej – „Myślące książki”. Autorka jest laureatką „Książki roku 2011” w kategorii „Książka obrazkowa” oraz „Pegazika” w 2012. Wystawa czynna jest w “Galerii Recto Verso” oraz w “Galerii Lochy” od 4 maja do 4 czerwca 2016 roku.

Podobne wpisy