Spraw sprawunki seniorowi

Spraw sprawunki seniorowi w Lesznie
Pomagajmy seniorom w czasie pandemii, np. poprzez robienie zakupów.

W obecnych nietypowych czasach myślimy szczególnie o osobach starszych, które są samotne i zdane tylko na siebie.

Aby uchronić je przed koniecznością wychodzenia z domu i narażania swojego zdrowia, zbieramy grupę osób, które pomogą zrobić zakupy, wyprowadzić psa lub załatwić inne drobne sprawy (lub inaczej sprawunki).

Miasto Leszno zaprasza potrzebujących seniorów do zgłaszania przez telefon zapotrzebowania na pomoc.

Z kolei osoby chętne do pomocy zapraszamy do dołączenia do Facebookowej grupy SPRAW SPRAWUNKI SENIOROWI, gdzie będziemy publikować zapotrzebowania na pomocne działania.

Dla seniorów 65+ z Leszna

Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 65 529 46 35 i podanie podstawowych informacji: jaka pomoc, gdzie i kiedy jest potrzebna, wraz z podaniem kontaktowego numeru telefonu.

Można dzwonić codziennie w dni robocze w godzinach 7.30-15.30.

Dla chcących pomóc seniorom

Należy dołączyć do grupy SPRAW SPRAWUNKI SENIOROWI na Facebooku, gdzie będziemy publikować otrzymane wezwania do udzielenia wsparcia (jako oddzielne posty).

Prosimy o zgłaszanie chęci do pomocy jako komentarz pod danym postem. Wtedy, w wiadomości prywatnej, podamy dane osoby potrzebującej.

Państwa dane osobowe zostaną pobrane w minimalnym zakresie (numer telefonu do osoby potrzebującej) i przeznaczone wyłącznie do przekazania osobie deklarującej pomoc.

Pragniemy podkreślić, że Miasto Leszno deklaruje skontaktowanie osoby potrzebującej z osobą chcącą nieść pomoc, jednak nie ponosi odpowiedzialności za samo przeprowadzenie działań pomocowych, rozliczenie między tymi osobami itd.

Wierzymy jednak, że w obecnych czasach wszystkim nam zależy na usprawnieniu skomplikowanej codzienności i wzajemnym ułatwianiu sobie życia.

Czekamy na Państwa zgłoszenia – zgłoś się, SPRAW SPRAWUNKI SENIOROWI już dziś!

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju 65 529 46 35.

Podobne wpisy