Bartosz Smektała "Smyk"W sobotę na torze w King’s Lynn rozegrano pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, w którym zadebiutował leszczyński Byk, Bartosz Smektała.

W swoim pierwszym stracie w finałowym turnieju IMŚJ Smyk zdołał awansować do półfinału, w którym zajął trzecie miejsce. Ostatecznie Bartosz Smektała został sklasyfikowany na 7 pozycji.

Sam start w półfinale leszczynianin wywalczył rzutem na taśmę, wygrywając powtórkę ostatniego biegu dnia.

Wyniki:
1. Krystian Pieszczek (Polska) – 20 (3,2,3,3,3,3,3)
2. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 19 (3,3,3,3,2,3,2)
3. Max Fricke (Australia) – 12 (3,3,w,1,2,2,1)
4. Erik Riss (Niemcy) – 10 (1,2,w,2,3,2)
5. Jack Holder (Australia) – 13 (2,2,2,3,3,1)
6. Josh Bates (Wielka Brytania) – 12 (2,1,3,3,2,1)
7. Bartosz Smektała (Polska) – 7 (1,1,2,0,3,0)
8. Paweł Przedpełski (Polska) – 6 (3,3,w,-,-)
9. Eduard Krcmar (Czechy) – 6 (2,3,0,1,w)
10. Patrick Hansen (Dania) – 6 (0,1,3,1,1)
11. Wiktor Kułakow (Rosja) – 6 (0,2,1,2,1)
12. Dimitri Berge (Francja) – 6 (2,0,2,1,1)
13. Joel Andersson (Szwecja) – 5 (1,1,1,2,w)
14. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 4 (t,w,1,2,2)
15. Mikkel B. Andersen (Dania) – 3 (0,w,2,w,1)
16. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) – 1 (1,0,d,0,0)
17. Max Clegg (Wielka Brytania) – 0 (0,0)
18. Nathan Greaves (Wielka Brytania) – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Lambert, Berge, Smektała, Hansen
2. Pieszczek, Holder, Riss, Clegg, Ellis (t)
3. Przedpełski, Krcmar, Wajtknecht, Andersen
4. Fricke, Bates, Andersson, Kułakow
5. Krcmar, Kułakow, Hansen, Ellis (w/u)
6. Przedpełski, Riss, Andersson, Berge
7. Lambert, Pieszczek, Bates, Andersen (w/u)
8. Fricke, Holder, Smektała, Wajtknecht (d)
9. Hansen, Andersen, Riss (w), Fricke (w)
10. Bates, Berge, Ellis, Wajtknecht
11. Lambert, Holder, Andersson, Krcmar
12. Pieszczek, Smektała, Kułakow, Przedpełski (w/u)
13. Pieszczek, Andersson, Hansen, Wajtknecht
14. Holder, Kułakow, Berge, Andersen (w/u)
15. Lambert, Ellis, Fricke, Greaves
16. Bates, Riss, Krcmar, Smektała
17. Holder, Bates, Hansen, Clegg
18. Pieszczek, Fricke, Berge, Krcmar (w/u)
19. Riss, Lambert, Kułakow, Wajtknecht
20. Smektała, Ellis, Andersen, Andersson (w/u)

Półfinały:
21. Lambert, Riss, Bates, Smektała
22. Pieszczek, Fricke, Holder, Przedpełski (ns)

Finał:
23. Pieszczek, Lambert, Fricke, Riss

Wyniki za sportowefakty.wp.pl