Bartosz Smektała, Fogo Unia Leszno

Smektała i Kaczmarek powalczą o złoto

smykDziś na torze w szwedzkim Norrkoeping rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Polskich barw bronić będą Daniel Kaczmarek oraz Bartosz Smektała.

Reprezentacja Polski jest najbardziej utytułowaną żużlową drużyną juniorską na świecie. W dotychczasowej historii rozgrywek o DMŚJ Polacy zwyciężali w 8 z 11 rozegranych finałów. Nic więc dziwnego, że żużlowcy z orłem na plastronie będą faworytami sobotnich zawodów.

Prowadzący drużynę juniorów Rafał Dobrucki powołał na finał najmocniejszych aktualnie zawodników. Kluczową postacią w składzie biało-czerwonych będzie z pewnością Bartosz Zmarzlik. Junior Stali Gorzów to najskuteczniejszy zawodnik Ekstraligi z średnią 2,5 punktu na bieg. Trener Dobrucki sięgnął także po Krystiana Pieszczka oraz Pawła Przedpełskiego. Skład Polaków dopełnia dwóch młodzieżowców Fogo Unii LesznoDaniel Kaczmarek, Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski oraz Bartosz Smektała, zdobywca Brązowego Kasku.

Finał DMŚJ rozgrywany jest na zasadach obowiązujących w Drużynowym Pucharze Świata. Zespoły składają się z czterech zawodników oraz rezerwowego, który może zastąpić swojego kolegę z reprezentacji w przypadku jego kontuzji. Rola rezerwowego przypadła Kaczmarkowi.

Początek zawodów o godz. 15:00

Składy:

Australia – czerwone kaski:
1. Brady Kurtz (kapitan)
2. Jake Allen
3. Max Fricke
4. Jack Holder
5. Cameron Heeps
Menadżer: Mark Lemon

Dania – niebieskie kaski:
1. Frederik Jakobsen
2. Mikkel B. Andersen (kapitan)
3. Patrick Hansen
4. Andreas Lyager
5. Jonas Jeppesen
Menadżer: Henrik Moeller

Szwecja – białe kaski:
1. Kenny Wennerstam
2. Joel Kling (kapitan)
3. Alex Johansson
4. Joel Andersson
5. Filip Hjelmland
Menadżer: Anders Froejd

Polska – żółte kaski:
1. Krystian Pieszczek
2. Bartosz Zmarzlik (kapitan)
3. Paweł Przedpełski
4. Bartosz Smektała
5. Daniel Kaczmarek
Menadżer: Rafał Dobrucki

Podobne wpisy