Sadurski ponownie “sprzeda” Unii prztyczek w nos?

Działacze Fogo Unii Leszno zwykle mieli dobrego nosa przy selekcji juniorów. W ostatnich latach nie wszystkie ruchy okazały się jednak trafione. Widać to choćby na przykładzie Krzysztofa Sadurskiego, który już kolejny sezon jest skuteczniejszy od Antoniego Mencela i Huberta Jabłońskiego. Co ciekawe, podobną pomyłkę leszczynianie popełnili rezygnując z Kacpra Pludry.


Odwiedź nasze social media:

Tak samo jak w ubiegłym roku Fogo Unia toczy bój o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tej walce liczy się każdy punkt, również ten zdobyty w bezpośrednich starciach juniorów. Unia nie korzysta jednak w pełni z rezultatów własnego szkolenia. Postawiono na niewłaściwe konie.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Krzysztof Sadurski wrócił na Stadion im. Alfreda Smoczyka z Wilkami Krosno na inaugurację sezonu 2023. Po dramatycznym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Sadurski zdobył wówczas dla swojej drużyny 5 punktów w 3 startach. Był to lepszy wynik niż całej formacji młodzieżowej Byków. Damian Ratajczak zdobył wtedy 3 oczka, Antoni Mencel 1.

W rewanżu, który odbył się w Krośnie, Sadurski pojechał na bardzo podobnym poziomie jak Ratajczak, a od pozostałych juniorów Fogo Unii był lepszy.

W pierwszym tegorocznym spotkaniu z Falubazem, Krzysztof Sadurski zdobył 3+1. Lepszy od niego był Damian Ratajczak, ale jadący w sumie w trzech biegach Antoni Mencel i Hubert Jabłoński dowieźli do mety same zera.

Statystyki średnich biegowych nie pozostawiają złudzeń. W zestawieniu ujęliśmy także Kacpra Pludrę, czego powody wyjaśnimy poniżej.

Sezon 2023:
Kacper Pludra: 1,393
Damian Ratajczak: 1,182
Krzysztof Sadurski: 1,120
Antoni Mencel: 0,796
Hubert Jabłoński: 0,769

Sezon 2024:
Damian Ratajczak: 1,500
Krzysztof Sadurski: 1,080
Hubert Jabłoński: 0,824
Antoni Mencel: 0,792

Wspomniany Kacper Pludra tworzył juniorski duet w barwach Fogo Unii z Krzysztofem Sadurskim w 2021 roku. Obaj spisywali się słabo i klub ogłosił po sezonie, że w formacji młodzieżowej zaprezentują się inni zawodnicy.

Pludra zrobił jednak postępy jakich w Lesznie się prawdopodobnie nie spodziewano. W pierwszym meczu przeciwko Fogo Unii w kolejnych rozgrywkach zdobył sam więcej punktów niż cała formacja młodzieżowa z Leszna. Jeszcze lepiej spisał się w rewanżu na Smoczyku, gdzie przyćmił miejscowych juniorów zdobywając 8+1 w czterech startach. W sezonach 2022 i 2023 Kacper Pludra pokonał w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi wszystkich młodzieżowców Fogo Unii.

Można zaklinać rzeczywistość tłumacząc, że zawodnicy, o których mowa nie zdobywają zwykle wielu punktów. Fakty są jednak takie, że każde oczko dowiezione przez młodzieżowca jest na wagę złota, kiedy zespół toczy dramatyczną walkę o przetrwanie w Ekstralidze. W tym kontekście nie ulega wątpliwości, że pozbycie się z Leszna Kacpra Pludry i Krzysztofa Sadurskiego było błędem i obniżyło potencjał sportowy drużyny.

W najbliższą niedzielę leszczynianie rozegrają arcyważny pojedynek w Zielonej Górze. Niewykluczone, że mecz będzie na styku, a decydować o końcowym wyniku będą detale. Czy Krzysztof Sadurski ponownie pokaże leszczyńskim juniorom miejsce w szeregu?

Czytaj teraz:

Podobne wpisy