|

Są jeszcze szlachetni ludzie!

Nie jesteśmy miłośnikami łzawych historii, ale ta zrobiła na nas wrażenie. Młody Ukrainiec zaopiekował się w nocy starszym mężczyzną, oddając mu własne buty i kurtkę. 


Odwiedź nasze social media:

Do opisywanych wydarzeń doszło w połowie minionego tygodnia na ulicy 17 Stycznia. Uczeń Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie, 17-letni Illia napotkał tam w nocy starszego pana ubranego w kapcie i piżamę. Zareagował wzorowo, mimo niskiej temperatury przyodział mężczyznę we własną kurtkę i buty. Następnie boso zaprowadził go do okienka policyjnej służby dyżurnej. 

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, starszy mężczyzna został pobity przez własnego syna i wyrzucony z domu. Policjanci zdecydowali o przewiezieniu ofiary do szpitala, gdzie została udzielona pomoc. Ponadto zatrzymali 36-letniego syna pokrzywdzonego, który trafił do aresztu. Był nietrzeźwy. 

W poniedziałek Illia i jego mama Olena spotkali się z pełniącym obowiązki Komendanta Miejskiego Policji insp. Piotrem Gorynią, który pogratulował młodzieńcowi jego postawy. 17-latek mieszka w Lesznie od czasu wybuchu wojny w Ukrainie. 

Czytaj także:

Podobne wpisy