Przegląd Teatrów w PWSZ

100_2825W poniedziałek, 23 maja, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Leszna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbył się Przegląd Teatrów. W wydarzeniu udział wzięły trzy leszczyńskie gimnazja: nr 1, 5 i 8.

Jak mówi Marta Wawrzyniak, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Leszna, głównym celem imprezy była promocja sztuki i teatru – Zależy nam na propagowaniu kultury i sztuki wśród młodzieży i własnie dlatego zorganizowaliśmy ten przegląd.

Chęć udziału w Przeglądzie Teatrów wyraziły trzy szkoły – Zgłosiły się do nas trzy gimnazja. Gimnazjum nr 5 wystawiło sztukę napisaną przez ucznia, a zarazem naszego radnego. Z kolei gimnazjum nr 1 oraz 8 odpowiedziały na nasze pisemne zaproszenie do udziału w przeglądzie.

Chciałabym kontynuować ten przegląd w kolejnych latach. Zależy mi na propagowaniu sztuki wśród mieszkańców. W przyszłym roku chciałabym zorganizować event kulturalny, na którym społeczność miasta, nie tylko młodzież szkolna, będzie mogła zobaczyć sztuki teatralne wystawiane nie tylko przez uczniów, ale także inne miejskie grupy teatralne – dodaje Marta Wawrzyniak.

Impreza niestety nie przyciągnęła wielu widzów. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie będzie cieszyć się większym zainteresowaniem leszczynian.

Podobne wpisy