|

Pożegnanie Agnieszki Jerzyk

100_4051Dzisiaj o godz. 13 odbyło się uroczyste spotkanie pożegnalne triathlonistki Agnieszki Jerzyk, która jutro odleci na igrzyska olimpijskie do Brazylii.

Krótkie pożegnanie odbyło się w białym budynku przy stadionie lekkoatletycznym. Naszą jedyną olimpijkę z Leszna uroczyście pożegnali wiceprezydent Piotr Jóźwiak oraz dwukrotny uczestnik letnich igrzysk olimpijskich Sławomir Mocek.

Agnieszka Jerzyk otrzymała flagę miasta Leszna od wiceprezydenta Miasta. Natomiast Sławomir Mocek przekazał swoje dwa atrybuty olimpijskie: szalik Polska oraz bumerang przywieziony z Sydney, który ma symbolizować powrót Agnieszki Jerzyk do Leszna z medalem olimpijskim.

– Moja forma rowerowa i biegowa jest dobra. Nie lubię pływać w falach, obserwuje w relacjach na żywo jak wygląda woda i plaża na Coppie Cabanie. Pływanie poprawiłam o 30 sekund od czasu olimpiady w Londynie. Zrobiłam większy progres i zbliżyłam się do czołówki. Będzie jednak ciężko o podium, liczę na wysokie miejsce w Rio. Moim celem jest poprawić miejsce, które zajęłam podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie – powiedziała leszczynianka.

Przypomnijmy, że jedyna olimpijka z Leszna wystartuje w Rio 20 sierpnia. Cztery lata temu Agnieszka Jerzyk podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie zajęła 25 miejsce.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z oficjalnego pożegnania Agnieszki Jerzyk w drodze do Brazylii:

 

Podobne wpisy