|

Policja zadba o bezpieczeństwo urlopowiczów

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńska Policja zadba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku na terenie miasta i powiatu leszczyńskiego.

W trakcie letnich wakacji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie będą docierać do miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego. Funkcjonariusze prowadzą spotkania z uczestnikami półkolonii odbywających się na terenie Leszna oraz odwiedzają obozy i kolonie w miejscowościach wypoczynkowych.

Podczas spotkań z urlopowiczami policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, szczególnie nad wodą oraz w lesie. Uwrażliwiają na ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Mundurowi poruszają kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Boszkowie st. post. Mateusz Ciszak edukował dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prezentował wszystkim słuchaczom, jak należy się zachować podczas ratowania osób tonących, jak zabezpieczyć poszkodowanego na desce ratowniczej. Pokaz obejmował także prezentację ułożenia pozycji bocznej ustalonej oraz reanimacji osób.

Podobne wpisy