||

Podwójna polska Nagroda Innowacyjności trafiła do Leszna

new-techW dniach 27 i 28 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się IV Polski Kongres Przedsiębiorczości. Spotkanie zgromadziło aż 1500 uczestników. Zaproszeni goście to osoby zarządzające w polskich firmach, instytucjach, placówkach naukowych oraz przedstawiciele samorządów.

Podczas kongresu odbywały się 24 konferencje poświęcone najbardziej aktualnym tematom z kategorii polityki, gospodarki oraz nauki. Hasłem przewodnim spotkań i paneli dyskusyjnych była synergia nauki z biznesem oraz wdrożenie innowacyjności do polskiej gospodarki.

Prezes firmy Fucco Design- Erwin Garbarczyk, laureat konkursu wystąpił jako ekspert podczas panelu dyskusyjnego na temat znaczenia marketingu terytorialnego w rozwoju miast i regionów. Przedstawił on nowoczesne rozwiązania jakie można wprowadzić w informacji turystycznej na przykładzie Mobilnego Asystenta Turystycznego (MAT).

Całokształt pracy Fucco Design oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w której znajduje się FabLab, został doceniony i nagrodzony statuetką Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016. Aplikacja MAT to pierwsze na świecie połączenie przewodnika turystycznego, nawigacji oraz Rzeczywistości Rozszerzonej. Dzięki aplikacji zobaczyć można zabytki, ciekawe miejsca oraz atrakcje turystyczne.

MAT jest nowoczesnym przewodnikiem, którego w formie aplikacji na smartfon możesz mieć zawsze przy sobie. Aplikacje pobrać można na Google Play, App Store, Windows Phone. Działa ona w trybie offline. Asystent podpowie Nam co warto zobaczyć w danym miejscu. Dzięki wykorzystaniu Rozszerzonej Rzeczywistości cofniemy się w czasie i zobaczymy nieistniejące już miejsca i zabytki.

Obejrzeć możemy setki materiałów wideo z historycznych bitew i dowiedzieć się ciekawostek, o których nie dowiedzieli byśmy się z klasycznego przewodnika. Wszystkie miejsca oznaczone w MAT posiadają głosowy opis, którego można odtworzyć w wielu językach. Oprócz funkcji przewodnika, produkt wykorzystać można jako nowoczesną, przystępną dla młodych lekcję historii i zainteresować uczniów lokalną historią oraz rozbudzić w nich ducha turysty.

Jak działa aplikacja? Przy każdym zabytku znajduje się tablica informacyjna. Wystarczy naprowadzić na nią kamerę swojego smartfonu czy tableta a na ekranie pojawią Nam się informacje, ciekawostki, nieistniejące już budynki, materiały wideo oraz droga którą iść by dotrzeć w wybrane miejsce na mapie zabytków.

Podobne wpisy