Piknik Leszczyńskie Smaki

Źródło: leszno.pl
Źródło: leszno.pl

Wielkie gotowanie potrawy regionalnej, pokaz kulinarny w wykonaniu Patryka Wróblewskiego i Arkadiusza Kruszika oraz smaki regionu w jednym miejscu. Już 28 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Pikniku „Leszczyńskie Smaki”.

Początek imprezy przewidziano na godzinę 14.00. Tradycyjnie już odbędzie się ona w parku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie wielkiego gotowania, tym razem na stołach będzie królowała regionalna potrawa, czyli „Kaszanka po Leszczyńsku”. Lokalni producenci zaoferują swojskie i tradycyjne wyroby, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich zabiorą uczestników w świat prawdziwych smaków regionu.

Nowością w tym roku będzie Ekobieg po zdrowie dla najmłodszych, podczas którego mali sportowcy będę rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie – dla każdego biegacza będzie czekać miła niespodzianka. Uczestnicy pikniku zostaną przeniesieni do sielskiej wsi naszych dziadków i pradziadków, a pośród stoisk z tradycyjnymi smakami regionu będzie można oglądając ekspozycję sprzętu rolniczego, który zaprezentuje Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych z Wilkowic.

W niezwykłą podróż zabierze nas Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie, która w prezentacji pt.: „Biblioteka Smaków – Mołdawia” zaprezentuje nam tamtejszą muzykę, literaturę i kuchnię. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z kowalstwa artystycznego, malarstwa oraz rękodzieła. Uczestnicy będą mogli także wystartować w licznych konkursach, w których na najlepszych czekają nagrody. Ponadto polecamy strefę relaksu i zabawy dla najmłodszych. O oprawę muzyczną imprezy będzie dbać Gładek Brothers Band.

 

Podobne wpisy