|

Pijany sprawca został zatrzymany przez Policję

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru.

Sprawca skradł rower przypięty do stojaka dla rowerów w centrum Leszna, a następnie pojechał nim na dyskotekę. Policjanci odzyskali już skradziony pojazd. Sprawcą jest 23-letni mieszkaniec Leszna. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

W sobotę w godzinach nocnych dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony o kradzieży roweru. Właścicielka pojazdu, zaparkowała swój pojazd w centrum Leszna na stojaku przeznaczonym dla jednośladów. Kiedy wróciła po zakończonej pracy okazało się, że po rowerze pozostało jedynie uszkodzone zabezpieczenie. Jej zmartwienie było o tyle większe, że pojazd był nowy, zakupiony kilka dni wcześniej. Jego wartość wyceniła na kwotę blisko 2400 złotych.

W zaledwie godzinę od zgłoszenia, sprawca został ustalony i zatrzymany. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w rejonie jednej z leszczyńskich dyskotek. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Leszna. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu.

Mundurowi odzyskali skradziony rower, który niebawem wróci do właścicielki. Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy