Pijani włamywacze zatrzymani przez Policję dzięki świadkowi

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy policjanci zatrzymali sprawców przestępstwa dzięki współpracy z czujnym sąsiadem sklepu.

Dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Boszkowa. Informację o przestępstwie przekazał mężczyzna przebywający w sąsiedztwie, którego uwagę zwróciły hałasy dobiegające z punktu handlowego. Z informacji wynikało, że w lokalu jest wyrwana roleta zewnętrzna, a jeden ze sprawców znajdujący się wewnątrz, usiłuje wyjąć znajdujący się tam rower.

Na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Do czasu przyjazdu policjantów, zawiadamiający pozostał w stałym kontakcie telefonicznym z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Przez telefon informował oficera o zaistniałym zdarzeniu, a następnie o kierunku odejścia sprawców.

Dzięki informacjom przekazanym przez obywatela, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na terenie Letniska. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Opola, w wieku 30 lat. W chwili zatrzymania byli kompletnie pijani. Oboje mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu włamywacze usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem połączony z uszkodzeniem mienia, wartym około 3 tysięcy złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policja dziękuje świadkowi za czujność oraz obywatelską postawę godną naśladowania.

Podobne wpisy