|

Pawlicki powalczy o awans

Piotr PawlickiJutro na torze w szwedzkiej Vetlandzie odbędzie się turniej Grand Prix Challenge, z którego trzech najlepszych żużlowców zapewni sobie miejsce w cyklu Grand Prix na sezon 2017.

Rywalizacja w GP Challenge jest zazwyczaj bardzo zacięta. Nic w tym jednak dziwnego bowiem tylko trzech żużlowców z całej stawki uzyska prawo startu w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Jedynym reprezentantem Fogo Unii Leszno w jutrzejszych zawodach będzie Piotr Pawlicki.

Choć Piter plasuje się aktualnie w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej GP i w drugiej połowie sezonu notuje bardzo dobre występy w poszczególnych turniejach cyklu, to już jutro może zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznych zmaganiach o tytuł mistrza świata. Taki scenariusz z pewnością pozwoli mu z większym spokojem podejść do ostatnich tegorocznych rund Grand Prix.

W turnieju zobaczymy także innego leszczynianina – Krzysztofa Kasprzaka, który chce wrócić do elity po roku przerwy. Do faworytów należy także inny Polak, Patryk Dudek, który znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji.

W GP Challenge na torze zobaczymy:

1. Sam Masters
2. Hans Andersen
3. Nicolas Covatti
4. Krzysztof Buczkowski
5. Martin Vaculik
6. Peter Ljung
7. Krzysztof Kasprzak
8. Martin Smolinski
9. Patryk Dudek
10. Brady Kurtz
11. Kenneth Bjerre
12. Fredrik Lindgren
13. Robert Lambert
14. Piotr Pawlicki
15. Max Fricke
16. Tomasz Jędrzejak
R1. Mikkel Bech
R2. Vaclav Milik

Podobne wpisy