Otwarcie Stacji biznes

urząd miasta

urząd miastaSpora, jasna, przyjazna, dostępna dla każdego wprost z ulicy przestrzeń w samym centrum Leszna. Udostępniona mieszkańcom, przede wszystkim ludziom aktywnym i przedsiębiorczym.

Stacja biznes to część programu rewitalizacji centrum miasta. Ma służyć przedsiębiorcom, osobom przedsiębiorczym jako miejsce spotkań, współpracy realizacji wspólnych projektów. W tym miejscu odbywają się też liczne spotkania wolontariuszy, społecznych ekspertów czy grup roboczych.  Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się przedstawiciele różnych instytucji i specjaliści.

Miejsce spotkań powstało w dawnym lokalu handlowym, pozostającym w zasobie komunalnym. Został zaadaptowany staraniem miasta i prywatnych przedsiębiorców. INEA SA utworzyła tam bezpłatny hotspot i udostępniła internet, Euroline przekazał kanapy i pufy, Castorama farby do malowania i elementy wyposażenia, a EuroComfort – kolorowe poduszki. Malowaniem zajęła się leszczyńska spółdzielnia socjalna Kuba-bart.

Już od września odbywają się spotkania i warsztaty. Co tydzień organizowane są bezpłatne konwersacje po angielsku. Podczas Business English Cafe w swobodnej atmosferze poruszane są tematy biznesowe. Spotkania prowadzi Agata Zaremba-Franek z Akademii Językowej 4-u-2.
Co miesiąc swoje spotkania ma Klub Kobieta i Pieniadze, które koordynatorką i ambasadorką jest pani Sandra Martynów. Pani Sandra prowadzi również comiesięczne spotkania dla podopiecznych MOPR, podczas których poruszane są kwestie zarządzania domowym budżetem czy planowania wydatków.
Odbyło się też spotkanie zorganizowane przez Adwokacką Spółkę Partnerską Malczewski Stoczczak Matyaszczyk na temat zatrudniania cudzoziemców. Prawnicy z tej kancelarii uruchamiają także comiesięczne dyżury w Stacji biznes, podczas których będą pomagać z zakresu prawa cywilnego oraz w sprawach prawa pracy, umów, prawa handlowego.

Spotkanie inaugurujące oficjalnie działania Stacji biznes odbędzie się w środę, 22 listopada o godzinie 17:00 przy ulicy Metziga 1, róg Słowiańskiej.
Prezydent Miasta Leszna zaprasza przedsiębiorców z Leszna i okolic, w tym także małych przedsiębiorców z centrum miasta.

W programie zaplanowano:
– godzina 16.45 – powitanie przy kawie
– godzina 17.00 – Otwarcie Stacji biznes – Łukasz Borowiak, Prezydent Miasta Leszna
– godzina 17.15 – Co planujemy w Stacji biznes?
– godzina 17.25 – „Tradycyjny” i nowy” biznes –współpraca: energia wspierana doświadczeniem – Rafał Roszak, wiceprezes funduszu YouNick Mint VC
– godzina 18.00 – Czego oczekiwać od inwestora? Czyli o tym jak działa venture capital – Arkadiusz Piechocki, partner zarządzający Speed Up Venture Capital Group
godzina 18.40 – Sesja pytań i odpowiedzi – Młoda firma i inwestor – Younick Mint/ Speed Up
Godz. 19.00 – Rozmowy kuluarowe i poczęstunek

Z powodu ograniczonej liczby miejsc wszyscy zainteresowani uczestnictwem proszeni są o kontakt do 21 listopada pod numerem telefonu 726 031 303 lub mailowo rewitalizacja@leszno.pl w celu potwierdzenia obecności.

Podobne wpisy