Oszustwa przy zakupie akumulatorów

oszustwa-przy-zakupie-akumulatorow
Źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Poznania podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna zakupił w jednej z leszczyńskich firm kilkaset akumulatorów samochodowych nie regulując za nie należności.  

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za oszustwa. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, we wrześniu br. właściciel sklepu motoryzacyjnego z Poznania, dokonywał zakupów akumulatorów samochodowych w jednej z leszczyńskich firm.

Klient dla potwierdzenia wiarygodności swojej wypłacalności uregulował należność tylko za pierwszy zakup. Łącznie nabył kilkaset akumulatorów wartych ponad 130 tysięcy złotych. Z czasem zaczął unikać kontaktu z przedstawicielami firmy, zmieniając w tym celu numery telefonów kontaktowych.

10 października br. policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu śremskiego w mieszkaniu, w którym ukrywał się przed wierzycielami oraz Policją. To 22-letni mieszkaniec Poznania. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustw.

Sprawa ma charakter rozwojowy i prawdopodobnie ilość pokrzywdzonych oraz poniesionych strat ulegnie zwiększeniu. 12 października br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Podobne wpisy