Ostrzelali domy markerami do paintballa

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy śledczy skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom podejrzanym o uszkodzenie elewacji pięciu domów mieszkalnych.

Na początku czerwca br. policjanci z Rydzyny ustalili, że na podległym im terenie w trakcie jednej nocy uszkodzono pięć elewacji budynków mieszkalnych. Uszkodzenia były nietypowe. Ściany frontowe wszystkich domów zostały ostrzelane kulkami do gry w paintball, zawierającymi farbę w kolorze pomarańczowym. W chwili zawiadamiania o przestępstwie nie było żadnych podejrzeń co do tożsamości sprawców, pokrzywdzeni nie byli ze sobą powiązani, a ich domy znajdowały się na różnych ulicach.

Dzielnicowi szybko ustalili autorów wybryku. Okazali się nimi 18 i 19-letni mieszkańcy gminy Rydzyna.

10 czerwca br. śledczy ogłosili mężczyznom zarzut uszkodzenia elewacji pięciu budynków poprzez ostrzelanie ich kulkami z farbą, przy użyciu pistoletu do paintballu. Ustalono, że mężczyźni wynajęli z wypożyczalni tzw. marker – urządzenie przypominające broń pneumatyczną i zakupili około tysiąc kulek z zawartością pomarańczowej farby. Postanowili wypróbować swoje umiejętności strzeleckie pod osłoną nocy, poprzez strzelanie z jadącego samochodu do domów znanych im osób.

Wszyscy pokrzywdzeni złożyli wnioski o ściganie i ukaranie sprawców uszkodzenia mienia. Łączna wartość strat została wyceniona przez właścicieli lokali na około 5 tysięcy złotych. Dzisiaj, 26 sierpnia, śledczy skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia przeciwko dwóm podejrzanym. Grozi im do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy