|

Niebawem kolejny mural w Lesznie

Angier-Sroka ul. PrzemysłowaLeszno nie zwalnia tempa w tworzeniu własnej, niepowtarzalnej mapy miejskich murali. Kolejna praca powstawać zacznie od najbliższego piątku 8 lipca br. na ścianie kamienicy przy ul. Przemysłowej.

Nowy leszczyński mural będzie nosić nazwę “Rozwińcie skrzydła” i w sposób dowcipny nawiązywać będzie do miejskiego hasła. Autorem kolejnego ściennego malowidła w Lesznie będzie artystka Dagmara Angier-Sroka. Warto przypomnieć, że nowy mural będzie już drugą pracą artystki w leszczyńskiej przestrzeni po “Przyjaciołach” znajdujących się na ścianie kamienicy przy al. Jana Pawła II.

Dagmara Angier-Sroka to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.  Jest aktywna artystką na polu sztuki. Otrzymała kilka nagród w konkursach ogólnopolskich i lokalnych. Zrealizowała już wiele murali, m.in.: „Ptasie radio” na Miejskim Przedszkolu nr 2 w Legnicy w 2014, „Kolej Na Książkę” w Miłkowicach w 2014 r., „Średniowieczna Legnica” w 2014, „Z dziada pradziada” w Legnicy w 2012 r. Dagmara Angier-Sroka prowadzi szereg warsztatów i działań twórczych.

W latach 2007-2015 mieszkała w Legnicy i aktywnie animowała życie kulturalne miasta. Od stycznia 2016 r. zamieszkała w gminie Przemęt i wszelkie działania społeczne planuje realizować i realizuje w środowisku w którym przebywa, by dalej móc oddziaływać poprzez edukację kulturalną i sztukę na lokalną społeczność. Wraz z mężem Bartłomiejem Sroką założyła Fundację Sztuka dla Ludzi.

Podobne wpisy