||

Nie-znani leszczynianie – Tomasz Kowalczyk

Tomasz Kowalczyk to postać nietuzinkowa – kompozytor, pianista i poeta. Jest leszczynianinem z urodzenia i wyboru. Znany i ceniony w Polsce, a w rodzinnym Lesznie? Być może go znacie. Może widzieliście w Teleexpressie? A może słuchaliście go w radiu? Jeśli nie, to najwyższy czas, aby go poznać.


Odwiedź nasze social media:

Tomasz Kowalczyk urodził się w 1990 roku. Jest absolwentem leszczyńskich szkół: III LO, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej na kierunku „Pedagogika”.

Muzyka to całe jego życie, a życie to muzyka. Na pianinie gra od 4 roku życia. Wydał ponad 20 albumów z zakresu muzyki fortepianowej, wokalnej i filmowej, które dostępne są na portalach streamingowych. Linki do nich znajdziecie w opisie tego filmu. Gorąco polecam, ale i ostrzegam – wygospodarujcie sobie sporo czasu na słuchanie. Muzyka tworzona przez Tomka wciąga!

Twórczość Tomka nie daje się wpisać w żadne ramy. Komponował pieśni do wierszy Jana Lechonia oraz innych poetów. Komponuje też muzykę wokalną dla uczestników oraz finalistów Voice of Poland czy Szansy na Sukces oraz wielu innych artystów, takich jak: Julia Mikuła, Magdalena Rom czy Marcin Staszek.

Jego utwory były emitowane m.in. w Rmf Classic, Radio Pryzmat, Ciche Radio czy Radio Guardian. Koncertował w wielu miastach w Europie i w całej Polsce. Choć w Lesznie wystąpił tylko raz… Jak to możliwe?

Współpracował ze znanymi polskimi artystami plastycznymi, takimi jak: Grzegorz Rombel, Maciej Ciszek czy Grzegorz Kochaniec – tworząc z nimi mariaż sztuk czy chociażby prowadząc z nimi wernisaże z recitalami.

Tomek to także trzykrotny kompozytor tygodnia portalu movingclassics.tv – jednej z największych stron branżowych na świecie o współczesnej fortepianowej muzyce poważnej. Jego utwory grane są przez muzyków na całym świecie, m.in. przez Annę Sutyaginę – światowej sławy pianistkę.

A to jeszcze nie wszystko! Tomasz pisze – i to jak. Wydał dwa tomiki poezji, poemat trzynastozgłoskowy i poetycką powieść! Nie poznałem zbyt wielu tak kreatywnych ludzi jak on!

Na co dzień mieszka w Lesznie, gdzie na zlecenie komponuje muzykę fortepianową, wokalną, rozrywkową i filmową, a także uczy gry na fortepianie. A po tym jak poznałem Tomka powiem wam, że gdybym sam chciał się nauczyć gry na fortepianie lub chciało tego moje dziecko, to nie wyobrażam sobie innego nauczyciela. Tomek ma nie tylko ogromną wiedzę i talent, ale potrafi je także przekazać swoim uczniom.

Na zakończenie posłuchajcie fragmentu najbardziej leszczyńskiego utworu Tomka, a już wkrótce zapraszam Was także na podcast z Tomaszem, dzięki któremu poznacie tego nieznanego leszczynianina jeszcze lepiej!

Tomasza możecie znaleźć i posłuchać na:

Facebooku: https://www.facebook.com/TomaszKowalczykMusic

Youtubie: https://www.youtube.com/c/TomaszKowalczykComposer

Spotify: https://open.spotify.com/artist/0PE2iCCCk3K8wFgHU1UZuX?

Zobacz także:

Podobne wpisy