Międzynarodowa delegacja w Lesznie

p1030300Dziś w Lesznie gościło ponad 30 ambasadorów państw akredytowanych w Polsce. Dyplomaci w pierwszej kolejności zawitali na stadion im. Alfreda Smoczyka.

Autokary z dyplomatami podjechały pod stadion tuż przed godziną 12:00. Gości witali prezydent Łukasz Borowiak, jego zastępca Piotr Jóźwiak oraz przewodniczący rady miasta Sławomir Szczot. Wśród ambasadorów byli między innymi przedstawiciele tak egzotycznych państw jak Indonezja, Bangladesz, Kuwejt, czy Panama. W wieży sędziowskiej na gości czekali trener Roman Jankowski wraz kapitanem leszczyńskiej Unii, Tobiaszem Musielakiem oraz formacja juniorska. Dyplomaci mieli zobaczyć zawodników na torze, ale panujące ostatnio warunki pogodowe uniemożliwiły przygotowanie nawierzchni.

Zamiast tego goście zobaczyli filmy z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na stadionie oraz historię ostatniego mistrzostwa Unii Leszno w 2015. Po prezentacjach swoje sylwetki przybliżyli Roman Jankowski oraz Tobiasz Musielak, którzy odpowiadali następnie na pytania gości.

Na zakończenie wizyty wszyscy udali się do parku maszyn, gdzie młodzi zawodnicy Fogo Unii Leszno zaprezentowali swoje motocykle. Wrażenie na dyplomatach zrobił hałas i specyficzny zapach spalin – Sezon trwa bardzo krótko. Kibice zawsze podkreślają, że w przerwie między sezonami poza samym ściganiem, najbardziej tęsknią za dźwiękiem i zapachem – tłumaczył wiceminister Jan Dziedziczak.

Na zakończenie wizyty w Lesznie dyplomaci pojechali zwiedzić lotnisko w Strzyżewicach.

Podobne wpisy